Kalibracja Alkomatu
Każdy nabywca alkomatu osobistego winien posiadać wiedzę, na czym polega przebieg kalibracji i w jakich odstępach czasu należy z niego korzystać. Zgodnie z definicją, polega on na dopasowywaniu oprogramowania przyrządu wraz z sensorem.
Dzięki temu zabiegowi, dawka alkoholu w pobieranej próbce powietrza zostanie odpowiednio odczytana. Co ważne, wzmiankowana regulacja może się odbywać wyłącznie w „trybie serwisowym” testera trzeźwości. Co to znaczy? Przede wszystkim zachowanie wszelkich nieodzownych parametrów takich, jak temperatura czy wilgoć.
Nie mniej ważny jest profesjonalny personel, adekwatnie przeszkolony do przeprowadzania tego typu postępowania. Sama kalibracja alkomatu polega na użyciu podczas badania rzeczywistej dawki powietrza, ale o ustalonej wcześniej zawartości alkoholu. Efektem pracy serwisanta jest upewnienie się, że alkotest nie będzie przekłamywać swoich testów.
Jeśli chodzi o częstość wykonywania działań tego rodzaju, to zależy ona od wielu czynników. Są to nie tylko warunki, w jakich magazynowano alkomat, ale również ilość przeprowadzonych badań czy rodzaj sensora, w jaki wyposażone jest urządzenie. Powszechnie przyjmuje się, że kalibrację realizuje się co ok. pół roku lub 200 testów. Naturalnie, są to wartości ogólnikowe i decyzję o niezbędności skorzystania z tej usługi powinno się podjąć na bazie obserwacji niezawodności osobistego testera trzeźwości.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: kanty57
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz